این نکات Pro است ، جایی که کارشناسان صنعت رازهای خود را به اشتراک می گذارند. در اینجا ، ما از متخصصان عطر سازی John Milligan و Meganne Natale پرسیدیم که چگونه رایحه مناسب خود را پیدا کنید و چگونه به دیگران عطر هدیه دهید.
 
راهنمای خرید عطر برای بانوان رایحه یک چیز کاملاً شخصی و قدرتمند است. آنچه بینی یک بینی دیگر را دوست دارد ممکن است متنفر باشد. برخی از رایحه ها ، مانند علف های علفی یا وانیل شیرین ، ممکن است برای برخی خاطرات مثبت ، اما برای دیگری خاطرات منفی ایجاد کنند. گرچه ارتباط شخصی قوی ما با رایحه ها جذاب است ، اما همچنین باعث می شود خرید عطرها طاقت فرسا باشد. در دریای گزینه ها ، چگونه انتخاب می کنید؟ و اگر خودتان نمی توانید آن را دریابید ، چگونه قرار است روی زمین عطر دیگری را بخرید؟
 
من عاشق عطرها هستم ، اما اغلب وقتی که می خواهم فقط یک مورد را انتخاب کنم ، دست و پنجه نرم می کنم. من بین چسبیدن به محاکمه های واقعی ام و امتحان چیز کاملا جدیدی متزلزل می شوم. من می توانستم ساعتها با اسپری و بو کشیدن در پیشخوان عطرها فایده ای داشته باشم ، بنابراین به سراغ افرادی رفتم که بهتر از همه می دانند عطر همه چیز را روشن کنند.
 
101
وقتی نوبت به انتخاب رایحه مناسب می رسد ، جان میلیگان ، معاون توسعه محصول در Dollar Shave Club ، پیشنهاد می کند با روده خود بروید. وی می گوید: "اگر بو را دوست ندارید ، مهم نیست كه چقدر سرد و مرسوم باشد ، آن را نخرید." مگان ناتاله ، رئیس توسعه محصول در Olfactory NYC ، می گوید که فقط بوییدن را شروع کنید - الهام بخشیدن به رایحه عالی شما احتمالاً درست در زیر بینی شما است ، با استفاده از جناس بازی. ناتاله پیشنهاد می کند: "انواع رایحه هایی را که به خاطرات مثبت [شما] مرتبط هستند یا دلتنگی را به وجود می آورند به یاد بیاورید." "به محصولاتی که روزانه استفاده می کنید ، حتی به غذاهایی که می خورید نگاه کنید." اگر بوی گل های رز تازه ، شیرینی شیرین شیرینی پای مادرتان و یادداشت های سرو چوبی را دوست دارید که یادآور سفرهای کمپینگ دوران کودکی هستند ، آن ها می توانند به عنوان یک نقطه شروع خوب برای جستجوی شما باشند.
 
مارک جیکوبز دیزی
دیزی میوه ای و گلی توسط مارک جیکوبز عطر و بوی سالهای نوجوانی من بود. سفورا
طیف وسیعی از رایحه ها وجود دارد اما عطرها به طور کلی در خانواده ها طبقه بندی می شوند. ناتاله خاطرنشان می کند: "طبقه بندی عطرها مطمئناً در طول سالها پیشرفت کرده است." "من دوست دارم که به چرخ عطر مایکل ادواردز اشاره کنم زیرا مدرن است و به درک تخصصی نیاز ندارد." این بهترین مدل های عطر جیبی زنانه چهار خانواده اصلی را ارائه می دهد: گل ، شرقی ، تازه و چوبی. به عنوان مثال ، Natale می گوید ، "خانواده" تازه "شامل رایحه های میوه ای ، سبز (فکر می کنید عطری است علفی یا علفی) ، آبکی و مرکبات. خانواده" شرقی "شامل رایحه هایی با رایحه های گرم و ادویه مانند وانیل ، عنبر ، هل ، و بخور. "
 
میلیگان خاطرنشان می کند که خطوط تمایز بین این خانواده ها اغلب نامشخص است. وی می گوید ، خانواده های معطر ، احساس عمومی رایحه را در خود جای می دهند نه فقط شامل مواد تشکیل دهنده خاص.
 
چگونه یک عطر برای خود انتخاب کنید
وقتی عطر و بویی را یافتید که عاشق آن هستید ، وقت آن است که انتخاب کنید چقدر می خواهید آن رایحه قوی باشد. ناتاله کمی از علم را خراب می کند.
 
"در ساده ترین شکل ، عطر ترکیبی از روغن معطر ، آب و الکل دناتوره است. روغنهای معطر می توانند از روغنهای طبیعی ، گیاهی (اسطوخودوس یا روغن نارنجی) ، مولکولهای معطر با ترکیب مصنوعی تشکیل شوند ، یا - بیشتر اوقات - ترکیبی از هر دو. الکل و آب به عنوان حلال روغن معطر کار می کنند. به دلیل خاصیت تبخیری بی نظیر الکل (یا فرار بودن زیاد) ، روغن عطر را در هوا پخش می کند. این توضیح می دهد که [چرا] بوی عطر عالی را بو می کنید از حیاط دورتر "
 
غلظت عطر را می توان به پنج دسته تقسیم کرد:
 
Eau Fraiche (یک اسپری بدن یا مه): 1-3 frag روغن عطر
ادکلن: روغن عطر 2-4 ~
ادکلن: 5-15 ~ روغن عطر
ادوپرفیوم: روغن عطر 15-20 ~
عطر: 20-40 oil روغن رایحه
میلیگان می گوید: "داشتن روغن معطر بیشتر در محصول همیشه بهتر نیست ، اما اگر خواسته شما باشد قطعاً قویتر است." بنابراین ، اگر به دنبال چیزی بسیار معطر هستید ، احتمالاً بهتر است با یک عطر یا یک ادو پرفیوم همراه شوید. وی همچنین خاطرنشان کرد که به طور کلی غلظت های بالاتر روغن عطر روی پوست شما بیشتر از مواد پایین تر ماندگار می شود.
 
Natale همچنین ما را در مورد تفاوت "عطرها" و "ادکلن ها" تنظیم کرد. این دو غلظت به طور گسترده ای به صورت مردانه (ادکلن) و زنانه (عطر) شناخته شده اند ، اما Natale توضیح داد که هیچ دلیلی برای این موضوع وجود ندارد ، خصوصاً که این دو اصطلاح اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. او می گوید: "در پایان روز ، تنظیمات رایحه جنسیتی نیست!"
 
راهنمای انتخاب و خرید مناسب فصل، احتمالاً می خواهید رایحه را روی پوست خود آزمایش کنید. میلیگان می گوید: "از آنجا که رایحه در نهایت با آنزیم ها و شیمیایی پوست هر فرد ارتباط برقرار می کند ، تنها راه واقعی برای آزمایش رایحه روی پوست فرد است." Natale موافقت می کند ، به شما پیشنهاد می دهد که مدتی به بو بدهید تا تولید شود ، زیرا احتمالاً به دلیل عوامل زیادی تکامل پیدا می کند. "نفس ، نوسانات هورمونی ، حتی داروهای شما است