اگر به دنبال اپیلاتور هستید ، از قبل خواهید دانست که انواع مختلفی برای انتخاب وجود دارد. اپیلاتورهای دیسکی ، اپیلاتورهای موچینی ، اپیلاتورهای مرطوب ، اپیلاتورهای خشک و اپیلاتورهای مرطوب و خشک وجود دارد. کافی است آدم را دیوانه کند!
 
خوشبختانه ، ما این راهنمای جامع خریدار را برای کمک به شما در تجزیه و تحلیل درست موارد موجود جمع آوری کرده و در نهایت بهترین اپیلاتور را برای شرایط منحصر به فرد خود انتخاب کرده ایم.
 
مهم است که بدانید هنگام استفاده از اپیلاتور به دنبال چه چیزی باشید ، بنابراین می توانید در مورد بهترین اپیلاتور برای حذف موهای زائد برای شما تصمیم آگاهانه بگیرید.
 
ابتدا به شما کمک می کنیم ویژگی های مفیدی که اپیلاتورهای برتر باید داشته باشند را درک کنید و سپس چند مورد از برترین گزینه ها را به شما نشان می دهیم و توصیه می کنیم بر اساس شرایط خاص کدام یک از اپیلاتورها انتخاب مناسبی برای شما هستند.
 
چرا انتخاب اپیلاتور مناسب مهم است
همانطور که اکثر افراد می دانند ، اپیلاسیون می تواند دردناک باشد. اگر به یکی از انواع پوست و مو مناسب دست یابید ، شانس بیشتری برای به حداقل رساندن درد دارید. اپیلاتورهای مدرن تری نیز با تنظیمات خاص ایجاد می شوند تا درد را به حداقل برسانند.
 
دلیل دیگر برای انتخاب اپیلاتور صحیح بار اول این است که آنها می توانند به یک سرمایه گذاری مناسب و مقدماتی نیاز داشته باشند. حتی اگر آنها هنوز هم ارزان تر از هزینه های جاری برای ریش تراش های یکبار مصرف یا نوارهای واکس کار می کنند ، اپیلاتورها هنوز هم می توانند یک هزینه بزرگ یکبار مصرف باشند.
 
شما می خواهید مطمئن باشید هنگام خرید اپیلاتور در حال خرید کالایی با کیفیت بالا هستید که الف) استفاده از آن بی خطر باشد و ب) یک عمر مادام داشته باشد.
 
هنگام خرید اپیلاتور به دنبال چه مواردی باشید
امروزه تعدادی از اختلافات بین اپیلاتورها در بازار وجود دارد. اپیلاتورهای مختلف برای اهداف مختلف مناسب هستند و اگر قصد دارید با خرید خود تصمیم آگاهانه خوبی بگیرید ، باید ویژگی های موجود در اپیلاتورها را درک کنید.
 
پنج ویژگی اصلی که وقتی به اپیلاتور نگاه می کنید می توانید روی آنها تمرکز کنید:
 
1. قدرت از بین بردن مو
شما می توانید میزان قدرت موزدایی موبر را با توجه به تعداد موچین (دیسک هوا ، بشقاب یا فنر) موجود تشخیص دهید. هر چقدر موچین بیشتر باشد ، احتمالاً در هر چرخه مو می تواند بیشتر کنده شود.
 
اگرچه اپیلاسیون هرگز به سرعت اپیلاسیون نخواهد بود (که همه موها را با یک پاره شدن از بین می برد) اما این یک تجربه تمیزتر است و بدون شک داشتن یک بهترین دستگاه بند انداز برقی برای حذف موهای زائد  قدرتمند کل روند را سریعتر انجام می دهد.
 
در حال حاضر قدرتمندترین اپیلاتور موجود در بازار دارای هفتاد و دو موچین است که با توجه به اینکه حتی چهل موچین نیز قدرتمند تلقی می شود ، نسبتاً شدید است. توصیه ما ، هنگام جستجوی یک اپیلاتور خوب ، به کمتر از 20 موچین بسنده نکنید!
 
2. درج کلاه
یک خرده فروش مناسب و معقول احتمالاً دستگاه متناسب با بدنه دستگاه با بیش از یک نوع کلاهک می فروشد. کلاه قسمت بالایی اپیلاتور است که موچین فلزی در آن قرار دارد. معمولاً انواع مختلف درپوش را می توان به یک دستگاه پایه متصل کرد.
 
بعضی از کلاه ها بهتر است مخصوصاً در موهای زائد صورت قرار بگیرند و کلاه های دیگر مخصوصاً برای پوشاندن مناطق بزرگ مانند پاها ساخته شده اند. تهیه یک اپیلاتور دارای چندین درپوش به شما امکان می دهد کارهای بیشتری با دستگاه خود انجام دهید.
 
گزینه دیگر خرید اپیلاتور جداگانه برای نواحی جداگانه بدن است. این ممکن است در نهایت بیش از یک اپیلاتور گران قیمت با چند سر داشته باشد ، بنابراین توصیه می کنیم در عوض به یک اپیلاتور انتهایی بالاتر با چند کلاه بروید.
 
3. استفاده مرطوب یا خشک
اپیلاتورها می توانند به یکی از سه شکل موجود باشند ، یا فقط برای استفاده خشک ، یا فقط برای مرطوب ، یا برای استفاده مرطوب و خشک. واضح است که گزینه سوم همه کاره ترین است اما به طور خودکار آن را به بهترین گزینه تبدیل نمی کند.
 
از آنجا که در هنگام استفاده نمی توان راهنمای خرید دستگاه لیزر خانگی  را به برق متصل کرد ، معمولاً باید قبل از جلسه شارژ شوند. این نیاز به آینده نگری دارد و جنبه ای از راحتی خود به خودی را می گیرد که اپیلاتورهای خشک را که می توان در هر زمان استفاده کرد فراهم می کنند.
 
اینکه آیا شما اپیلاتور مرطوب یا خشک را ترجیح می دهید کاملاً مورد علاقه شخصی است. لازم به ذکر است که بسیاری از خانمها استفاده از اپیلاتورها را هنگام دوش ترجیح می دهند زیرا آب جاری باعث تسکین پوست می شود و دردهای ناشی از فرآیند اپیلاسیون را به حداقل می رساند.
 
4. معضل بی سیم یا بی سیم
همانطور که در بالا ذکر شد اکثر اپیلاتورهایی که برای استفاده در آب طراحی شده اند بی سیم کار می کنند. هرچند اغلب اینها قبل از استفاده با یک سیم شارژ می شوند. برخی از طرح های اپیلاتور باتری هایی را خالی می کنند که به راحتی توسط اپراتورهای خود قابل تعویض هستند.
 
 
 
5. سطح درد
بسته به سطح تحمل درد شخصی خود ، این ممکن است یک عامل فوق العاده مهم برای شما باشد. پنهان نیست که اپیلاسیون دردناک است ، اما ممکن است برای برخی از شما این گواهی باشد